Vyberte si dovolenku priamo v areáli termálneho kúpaliska Vadaš v Štúrove a užite si leto u nás v jednom zo 32 apartmánov a zo 16 štúdií s vlastným sociálnym zariadením pri maďarských hraniciach v susedstve prekrásnej Ostrihomskej baziliky.

Roklina “Rám” Dömös

https://hiking.sk/hk/ar/2936/pilis_ram_szakadek_roklina_ram.html

Hostia ubytovaní u nás majú 60% zľavu na cestu autobusom na jeden nami ponúkaný výlet, t.j. 5€/miesto v autobuse

Roklina RÁMRoklina Rám pri dedine Dömös je ojedinelý prírodný úkaz na území Maďarska. Je to skalná priepasť hlboká asi 25 – 30 metrov. Na vrchole je široká asi 10 miestami 25 metrov, dole sa zužuje do šírky 3 – 15 metrov. Roklina je dlhá asi 800 metrov.      Ak neľutujete fyzickú námahu, objavíte jedinú a najkrajšiu roklinu v ktorú počas celého roka skrášľujú nespočetné vodopády tu tečúceho potoka. Cesta je k rokline veľmi dobre vyznačená zelenou farbou. Asi prvé dva kilometre si dokonca môžete

vybrať, buď cestu v lese alebo nad potokom vedúcu pohodlnú asfaltku, odporúčam lesnú cestu. Popri ceste v lese je veľa malých potôčikov mostíkov a niekedy pre radosť detí môžete preskakovať potôčik. Odpočívadiel a lavičiek je tiež dostatok.    Počas cesty treba mnoho krát preskakovať potok, občas kráčať aj v plytkej vode, pri vodopádoch liezť po rebríkoch a mnohokrát sa pridržiavať zábradlia. Cesta ale nie je nijako zvlášť nebezpečná.

Adresa:

 Termálne kúpalisko Vadaš 943 01,Štúrovo

Telefon

+421 905 649 376
sk_SKSlovak