Vyberte si dovolenku priamo v areáli termálneho kúpaliska Vadaš v Štúrove a užite si leto u nás v jednom zo 32 apartmánov a zo 16 štúdií s vlastným sociálnym zariadením pri maďarských hraniciach v susedstve prekrásnej Ostrihomskej baziliky.

Tropikárium v Budapešti

https://tropicarium.hu/en/

NAJVÄČŠIE STREDOEURÓPSKE MORSKÉ AKVÁRIUM Ak chcete zažiť neopakovateľnú atmosféru tropického pásma, na vlastné oči vidieť exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zblízka pozorovať pestrofarebný podmorský svet, navštívte Tropicarium a odneste so sebou nezabudnuteľný zážitok!

Komplex atraktívneho morského akvária - TROPICARIA, vybudovaný na rozlohe 3000 m², je zabezpečený špičkovou technológiou z Japonska a celý chod komplexu riadi počítačový program. O živé tvory sa stará tím 25 - 30 špecialistov - biológov, veterinárov, ošetrovateľov. Hlavnou atrakciou Tropicaria je 1,6 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým tunelom. Steny akvária sú zhotovené zo špeciálneho 16 cm hrubého nerozbitného panoramatického skla. Návštevníci tak môžu bez obáv obdivovať až dvojmetrových tigrovaných či hnedých žralokov pochádzajúcich z Floridy, ktoré patria medzi 10 najnebezpečnejších druhov žralokov. Ďalšou mimoriadnou atrakciou je prales, v ktorom návštevníci zažijú skutočnú tropickú klímu. Medzi obrovskými porastami sa náhle zotmie, blýska sa a hrmí, na aligátorov začne počas 2 min. padať tropický vlažný dážď, počas ktorého všetci obyvatelia pralesa sa akoby ožijú. Pre všetkých návštevníkov je to skutočne vzrušujúci zážitok. V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta (15 - 20cm, tzv. hodvábne opice), aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod. Živočíchy a tropické rastliny v sladkovodných akváriách pochádzajú z Afriky, Južnej Ameriky a Ázie. Živočíchy a rastliny v morských (slaných) akváriách pochádzajú z Indického oceánu, z Karibského a Červeného mora. Väčšina farebných rýb rôznych tvarov pochádza z koralových útesov. Tropicarium sa nachádza v budove veľkého nákupno-zábavného centra s rôznymi reštauráciami, bufetmi, obchodmi a turistickými atrakciami. Ani zďaleka sme Vám nepredstavili všetky živočíchy a atrakcie, no po návšteve Tropicaria pochopíte, aké fantastické hodnoty existujú na našej Zemi a aké dôležité je ich zachovať.

Adresa:

 Termálne kúpalisko Vadaš 943 01,Štúrovo

Telefon

+421 905 649 376
sk_SKSlovak