Vyberte si dovolenku priamo v aráli termálneho kúpaliska Vadaš v Štúrove a užite si leto u nás v jednom z 32 apartmánov a zo 16 štúdií s vlastným sociálnym zariadením pri maďarských hraniciach v susedstve prekrásnej Ostrihomskej baziliky.


Ostrihom


V Esztergom = Ostrihom sa narodil prvý maďarský kráľ Štefan I., zakladateľ štátu, neskôr vyhlásený za svätého. V 11. storočí bolo mesto prvou kráľovskou rezidenciou a cirkevným strediskom štátu. Dnes je sídlom ostrihomského biskupa, hlavy maďarskej katolíckej cirkvi.

Poznávacím znakom mesta a dominantou Hradného vrchu je Bazilika, ktorá je po bazilikách sv. Petra (Rím) a sv. Pavla (Londýn) tretím najväčším kostolom v Európe. Rozprestiera sa na ploche 5 660 m2 čím je najväčšou sakrálnou stavbou v Maďarsku a zároveň najvyššou pamiatkou krajiny. Vysvetená bola 31. augusta 1856, ešte pred ukončením výstavby. S výstavbou centra maďarskej katolíckej cirkvi sa začalo v r. 1822, na základe plánov Sándora Rudnayho, na hradnom vrchu, na starých základoch bývalého kráľovského hradu. Ceremónie sa zúčastnil aj František Jozef, z tejto príležitosti komponoval Franz Liszt Ostrihomskú omšu, ktorú pri tejto príležitosti sám dirigoval.

Hneď vedľa katedrály nájdete historický palác Esterházyovcov, ktorého priestory už dnes slúžia múzeu. V Ostrihome si môžete pozrieť tiež numizmatické múzeum, vzácny morový stĺp a súsošie Krst svätého Štefana, navštíviť niektorý z podnikov s tradičnou maďarskou kuchyňou a prejsť sa potom po maďarskej strane Dunaja tiež vo večerných hodinách, keď už je pekne vysvietený.

Organizujeme výlety  

Hostia ubytovaní u nás majú 60% zľavu na cestu autobusom na jeden nami ponúkaný výlet, t.j. 5€/miesto v autobuse.  

Adresa:

 Termálne kúpalisko Vadaš 943 01,Štúrovo

Telefon

+421 905 649 376
sk_SKSlovak